Aluminium/aluprof

MB-45MB-59SMB-59S CASEMENTMB-70MB-60MB-70HIMB-78EIMB-SR50MB-SR50 HIMB-86

  Pobieranie

  Galeria

  System MB-59S CASEMENT jest nowoczesną konstrukcją, służącą do wykonywania okien odchylanych oraz rozwieranych na zewnątrz – ekonomicznych a jednocześnie posiadających dobre własności użytkowe.

  Okna tego typu przeznaczone są zarówno do wbudowania w otwory w murze jak i do zamocowania w fasadzie słupowo-ryglowej. Konstrukcja bazuje na systemie okienno-drzwiowym z przegrodą termiczną MB-59S. Głębokość kształtowników ościeżnicy wynosi 50 mm, dla skrzydła jest to wymiar 59 mm. Zastosowano w nich profilowane przekładki termiczne typu „omega” o szerokości 16 i 22 mm z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym.

  Okna otwierane na zewnątrz mogą być wyposażone w dwa rodzaje zawiasów: zawiasy obrotowe lub nożycowe. Kształtowniki systemu MB-59S CASEMENT posiadają wyprofilowane rowki o takich wymiarach, aby można było w nich stosować okucia obwiedniowe i łączniki zgodne ze standardem EURO. Montowane są w nich okucia renomowanych firm, takich jak: Sobinco, Securistyle.

  System pozwala na stosowanie zestawów szybowych grubości od 4,5 mm do 40,5 mm w skrzydłach okien oraz od 4,5 mm do 31,5 mm w oknach stałych. Wykonane z niego konstrukcje charakteryzują się zarówno wysoką estetyką, jak i dobrymi parametrami użytkowymi:
  - powierzchnie wewnętrzne ościeżnicy i skrzydła leżą w jednej płaszczyźnie,
  - uszczelki przyszybowe są mało widoczne w widoku od zewnątrz.
  - uszczelki montuje się w sposób ciągły, bez przycinania w narożach, co znacznie skraca czas montażu i poprawia szczelność.
  - każda konstrukcja okna posiada efektywny system odprowadzania wody i wentylacji z komory szybowej oraz z komory pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą.

  Okna otwierane na zewnątrz, bazujące na standardowym systemie okienno-drzwiowym powstały przede wszystkim z myślą o użytkownikach na Wyspach Brytyjskich, chętnie stosujących tego typu rozwiązania. Jesteśmy jednak przekonani, że konstrukcje MB-59S CASEMENT okażą się atrakcyjne także na rynku polskim.